16 јули 2015 | Кафе пауза

Сигурна vs. несигурна жена

Во зависност од тоа како ги доживуваме чувствата, како реагираме кога нешто сакаме, дали ја криеме нашата ранливост – всушност покажуваме колку сме (не)сигурни, а тоа секако се отсликува и во интеракцијата со мажите.
Датум: 16 јул 2015

Ѕирнете во фракталниот универзум на деталите од Силвија Кореда!

Фракталите се математички феномени кои имаат иста форма без разлика како ги гледате, дали ги делите, зголемувате или оддалечувате...

ТВ серија: Компликации (Complications)

Кога спасувате животи, понекогаш има и компликации...

Морски зајчиња: Сите полудеа по овие неодоливи водни полжави без школка

Морските полжави без школка не се суштества за кои некој би рекол дека можат да видат неодоливи, но овој необичен вид од Јапонија го смени мислењето на целиот свет.

Неверојатни фотографии кои ни покажуваат дека Норвешка има бајковита архитектура

Сигурни сме дека воопшто не би ни помислиле дека оваа земја има неверојатно бајковита архитектура.

Што можат заедничките фотографии да откријат за вашата љубовна врска?

Заедничките фотографии можат да кријат тајни сигнали кои претходно не сте ги забележале...

За да бидете оригинални треба да бидете поразлични! Заменете го традиционалниот букет со овие алтернативи

Рачно изработениот букет може да трае со години и секогаш да ве потсетува на најсреќниот ден од вашиот живот.

Едно истражување со магнетна резонанца открива зошто некои песни не ни излегуваат од глава

Едно неодамнешно истражување ни открива зошто одредени песни се „заглавуваат“ во вашите уши и поради тоа постојано ве тераат да си ги потпевнувате...

5 факти за гавраните кои ќе ви покажат дека тие имаат големи сличности со луѓето

Интелигентни и разиграни, еве неколку интересни факти за гавраните!

Тестирајте ги вашите очи и откријте дали е потребно да посетите офталмолог

Дали вашиот вид е добар или имате некаков проблем при гледањето?

Направете сами: Најслатката саксија за цвеќиња со лик на маче

Зошто вашите цвеќиња да ги засадувате во некоја досадна саксија кога вие самите можете со малку труд да изработите супер слатка саксија?!

Со кои од познатите личности го делите вашиот хороскопски знак?

Без разлика кога сте родени, има огромен број познати личности со кои можете да си ги споредите особините и навиките кои се карактеристични за вашиот заеднички знак.
Датум: 16 јул 2015
12