Неверојатни фотографии кои ни покажуваат дека Норвешка има бајковита архитектура

Кога ќе помислите на Норвешка, сигурно првото нешто што ќе ви падне на ум се фјордови, русокоси и Викинзи. Сигурни сме дека воопшто не би ни помислиле дека оваа земја има неверојатно бајковита архитектура. Овој стил кој се протегал од средновековната ера, па сè до 19-от век е една од најголемите карактеристики на оваа магична земја. Погледнете…

Црква во Боргунд

Црква во Боргунд

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар