Неверојатни фотографии кои ни покажуваат дека Норвешка има бајковита архитектура

Неверојатни фотографии кои ни покажуваат дека Норвешка има бајковита архитектура

Кога ќе помислите на Норвешка, сигурно првото нешто што ќе ви падне на ум се фјордови, русокоси и Викинзи. Сигурни сме дека воопшто не би ни помислиле дека оваа земја има неверојатно бајковита архитектура. Овој стил кој се протегал од средновековната ера, па сè до 19-от век е една од најголемите карактеристики на оваа магична земја. Погледнете…

Црква во Боргунд

Црква во Боргунд


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар