Ролнички од краставица полнети со фета

Прекрасно предјадење со кое ќе ги изненадите вашите гости...

Жежок моден тренд ова лето: неонски бои

Еве неколку совети како да ги вклопите овие смели нијанси во вашата секојдневна облека.

Запознајте ја најслатката мачка на светот

Мачката Снупи е вистинска ѕвезда на социјалните мрежи. Оваа егзотична мачка со кусо влакно е родена на 11 мај 2011 година, а за неа се грижи семејство кое живее во Ченгду, Кина.

Интересна фотелја на која може да седнат десетина луѓе

Составена од фиксна рамка и перници кои можат да се извадат, оваа фотелја делува удобно и кул истовремено.

Океански фотографии кои ќе ви го земат здивот, но ќе ви ги наполнат очите

За ваква глетка, вреди да го задржите воздухот подолго во себе.
Датум: 23 јул 2013
, Автор:

30 знаци дека имате речиси 30 години

Како што се наближува 30-тата година од вашиот живот, многу работи коишто претходно ви биле приоритет и предизвик, ви стануваат досадни или неостварливи. Не грижете се, сè е во ред со вас, но годините едноставно ги менуваат работите. :)

Прекрасниот Њујорк од птичја перспектива

Ова видео е направено од Џејсон Хокс, а на него е претставен строгиот центар на Менхетен, односно деловниот дел од градот од птичја перспектива.

Необичните планети на фотографот Џулијан Кеш

Зема стандардни фотографии од други фотографи и со дигитална обработка ги претвора во сферни проекции кои ги нарекува „Необични планети“. Која и да е неговата тајна, ефектот неверојатен.
Датум: 23 јул 2013
, Автор: