26 октомври 2012 | Кафе пауза

Плејбој бабички

Погледнете неколку пензионирани зајачици кои некогаш ја краселе насловната на магазинот Плејбој.
Датум: 26 окт 2012
, Автор:

Модели на приврзување кај возрасните

Дознајте кој е вашиот начин на приврзување кон партнерот...

Филм: Предупредувачки повик (Margin Call)

Еден поинаков поглед на финансиската криза што ја потресе светската економија...
Датум: 26 окт 2012
, Автор:

Најлудите руски рекламни спотови

Знаеме дека Јапонците се светски лидери во креирање луди реклами, но добро котираат и Русите. Погледнете и уверете се. :)
Датум: 26 окт 2012
, Автор:

Рокенрол торти

Музиката е вистинско уживање, па уште и ако ја искомбинирате со вкусно парче торта, ммм... :)
Датум: 26 окт 2012
, Автор:

Како да ги натерате децата да се заинтересираат за класична музика?

Ново видео од „CDZA“ во кое направиле интересен и необичен спој помеѓу класичната и модерната музика...

Тајната на живописните есенски зајдисонца

Сигурно сте забележале дека кога ќе дојде крајот на летото и почетокот на есента, боите кои го облеваат небото додека сонцето заоѓа се поубави од кога било.