6 вистини кои морате да ги знаете ако (не) сакате да останете бремени

Сте се одлучиле за дете и веќе некое време се обидувате. Разговарате со пријателките и дознавате за разноразни методи кои ги зголемуваат шансите да останете бремени...
Датум: 24 јун 2014
, Автор:

Моден додаток заради кој ќе ве гледа цела плажа: Секси синџирчиња околу стомак

Што велите оваа година да го надградите вашиот куп со аксесоари со нешто ново?
Датум: 24 јун 2014
, Автор:

8 решенија за непријатниот мирис од потењето

Иако постојат козметички препарати кои ефикасно ја спречуваат непријатната миризба, понекогаш ни тоа не е доволно, па потребно е да обрнуваме повеќе внимание на нашите дневни навики.
Датум: 24 јун 2014
, Автор:

10 начини да бидете попродуктивни ова лето

Иако е многу важно да се одвои време за релаксација, да не забораваме дека летото исто така е одличен период за испробување и учење нови работи.
Датум: 24 јун 2014
, Автор:

Нов тренд за одржување на долгата коса: Палење на врвовите со свеќа

Палењето на косата ги уништува распуканите и мртви врвови, при што не се крати од нејзината должина – вака тврдат фризерите кои ја применуваат оваа техника.
Датум: 24 јун 2014
, Автор:

15 начини на кои можете да најдете мир за помалку од 5 минути

Погледнете ги наредниве 15 техники кои ќе ви помогнат да отворите падобран од смиреност и полека да лебдите над хоризонтот на стресот...