Неверојатни фотографии од Масаи Мара, Кенија за време на изгрејсонце и зајдисонце

Неверојатни фотографии од Масаи Мара, Кенија за време на изгрејсонце и зајдисонце

Фотографот Пол Голдстин со години се обидувал да направи совршени фотографии од почетокот и крајот на еден типичен ден во Масаи Мара, национален резерват за дивиот живот во Кенија, кој е познат по прекрасните живи и драматични бои, како и по големата популација на животни. Со својата одлична колекција од фотографии наречена „Африкански оган“, Голдстин ја остварил својата цел – направил прекрасни фотографии од изгрејсонцето и зајдисонцето во оваа област. Погледнете дел од неговата исклучителна работа…

Неверојатни фотографии од Масаи Мара, Кенија за време на изгрејсонце и зајдисонце

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар