Зајдисонцето ширум светот

Зајдисонцето ширум светот

Во зависност од временските услови, небото на зајдисонце може да добие црвена, жолта, виолетова или зелена боја. Погледнете како изгледа зајдисонцето во различни делови од светот.

Зајдисонцето ширум светот

Туамоту, Тахити

Зајдисонцето ширум светот

Синајската планина во Египет

Зајдисонцето ширум светот

Националниот парк Серенгети во Танзанија

Зајдисонцето ширум светот

Лондон, Англија

Зајдисонцето ширум светот

Санта Моника, Калифорнија

Зајдисонцето ширум светот

Атина, Грција

Зајдисонцето ширум светот

Дубаи, Обединетите Арапски Емирати

Зајдисонцето ширум светот

Рио де Жанеиро, Бразил

Зајдисонцето ширум светот

Истанбул, Турција

Зајдисонцето ширум светот

Тајпеј, Тајван

Зајдисонцето ширум светот

Дрезден, Германија

Зајдисонцето ширум светот

Гдањск, Полска

Зајдисонцето ширум светот

Венеција, Италија

Зајдисонцето ширум светот

Песочната карпа Улуру во Австралија

Зајдисонцето ширум светот

Бора Бора, Тахити

Зајдисонцето ширум светот

Ки Вест, Флорида

Зајдисонцето ширум светот

Резерватот Масаи Мара во Кенија

Зајдисонцето ширум светот

Таџ Махал во Индија

Зајдисонцето ширум светот

Пирамидите во Египет

Зајдисонцето ширум светот

Ајфеловата Кула во Париз

Зајдисонцето ширум светот

Москва, Русија
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар