05 февруари 2018 | Кафе пауза

Одберете карта и дознајте што пропуштате во истиот овој момент

Дали понекогаш се чувствувате како да немате доволно мотив за каква било акција? Ако се пронаоѓате во ова, тогаш една од овие карти можеби ќе може да ви помогне. Сè што треба да направите е добро да ги анализирате и да ја послушате својата интуиција кога ќе избирате. Картата што ќе ја

Нијагарините водопади какви што не сте ги виделе досега

Тој го овековечил светкавиот, замрзнат водопад од неколку агли, правејќи едни од најневеројатните фотографии што некогаш сте ги виделе од ова место...

Вашите рецептори за вкус се менуваат кога сте во сериозна врска

Никогаш не сте јаделе маслинки додека сте биле сингл, но по неколкумесечна сериозна врска, не можете да си го замислите животот без нив?

Сакате да ослабите? Скратете само 1 чаша газирани пијалаци на неделно ниво

Намаленото внесување на газирани пијалаци, сокови и кафиња може да има големо влијание на вашето целокупно здравје и вашата тежина.

Сурова животна вистина: Сите сме заменливи!

Живееме во заблуда дека другите зависат од нас и дека никој не може да нѐ замени.

Зошто не треба да ги купувате најновите верзии на ајфон?

Да го имате најновиот и најдобриот ајфон не е толку неопходно. Погледнете зошто не треба да ја купувате најновата верзија на ајфон.

Мало потсетување: Грешките ве прават човек!

Никој не очекува од вас да бидете безгрешни, бидејќи тоа никогаш нема да се случи.

Истражувањата покажале дека учењето нов јазик го зголемува вашиот мозок

Истражувачите од Шведската преведувачка академија за вооружени сили имале уникатна можност да ги проучуваат мозоците на студентите кои учеле нов јазик.

Цитати за зајдисонца што ќе ви ги стоплат срцата

„Секое зајдисонце го носи ветувањето за нова зора.“

7 знаци дека детето има потенцијал да се претвори во психопат

Знаците кои покажуваат дека едно дете може да биде психопат во иднина се забележуваат на 3-годишна возраст.

3-те хороскопски знаци што ќе имаат најубав Ден на вљубените

Денот на вљубените е речиси овде, а ѕвездите веќе се местат за да им подарат незаборавни моменти на некои знаци.
12