Цитати за зајдисонца што ќе ви ги стоплат срцата

Сите сме се нашле во таа ситуација – сме излегле надвор и ненадејно сме биле воодушевени од тоа што го гледаме пред нас. Маѓепсани од прекрасните бои ширум хоризонтот, ние сме се сретнале со уште едно прекрасно зајдисонце. Тоа е навистина едно од најубавите моменти на Мајката Природа, исто како што пренесуваат овие цитати…

Цитати за зајдисонца што ќе ви ги стоплат срцата

„Токму зајдисонцата беа тие што ме научија дека убавината понекогаш трае само неколку моменти, а изгрејсонцата беа оние што ми покажаа дека трпението е сè што е потребно за одново да се доживее искуството.“ – А. Џ. Лолес

„Скоро невозможно е да се гледа зајдисонце и да не се сонува.“ – Берн Вилијамс

„Небото се менува од портокалово до стотици нијанси на розово и потоа станува темно сино, а јас сум тука и сè уште те сакам.“ – А. У.

„Ги обожавам луѓето што се возбудуваат за промената на сезоните, за звукот на океанот, за набљудување на зајдисонцето, за миризбата на дождот и за ѕвездените ноќи.“ – Брук Хамптон

„Ценете ги малите моменти на среќа, бидејќи тие се најважни.“ – Непознат автор

„Зајдисонцата се доказ дека и завршетоците често можат да бидат прекрасни.“ – Бо Таплин

„Тоа беше нејзината магија – таа сè уште гледаше зајдисонца, дури и за време на најтемните денови.“ – Атикус

„Кога ќе застанеш и ќе погледнеш околу себе, животот станува навистина неверојатен.“ – Д-р Сус

„Почекај ме онаму каде што небото го допира морето.“ – Џенифер Донели

„Целиот живот сум заљубена во небото. Дури и кога сè околу мене се распаѓа, небото секогаш е тука за мене.“ – Јоко Оно

„Никогаш не сум сретнал зајдисонце што не ми се допаднало.“ – Непознат автор

„Ништо не може да ја намали светлината што сјае однатре.“ – Маја Анџелоу

„Нејзиното срце беше составено од течни зајдисонца.“ – Вирџинија Вулф

„Единствените зајдисонца што не ги сакам се оние што ги пропуштам.“ – Непознат автор

„Бркајте го зајдисонцето.“ – Непознат автор

„Никогаш не заборавајте дека за прекрасни зајдисонца се потребни облачни неба.“ – Пауло Коелјо

„Секое зајдисонце го носи ветувањето за нова зора.“ – Ралф Валдо Емерсон

„Кога некој ќе ме праша која ми е омилената боја, секогаш велам: ‘Зајдисонце’.“ – Непознат автор

„Таа беше заљубена во зајдисонцето. Никој друг немаше шанса кај неа.“ – Непознат автор

„Сè што отсекогаш сакав е да сонувам за уште едно зајдисонце со тебе.“ – извадок од песната „Jamie All Over“, од Mayday Parade

Прочитајте ги и овие моќни цитати од најмистериозниот поет на Интернет кои целосно ќе ви го променат животот…

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар