Важни настани во секоја врска

Важни настани во секоја врска

Во секоја љубовна врска постојат одредени настани на кои треба да им се пријде со внимание и свест, значајни моменти кои можат да променат многу и мигови кои секогаш остануваат во сеќавањата.

Важни настани во секоја врска

Некои од нив се:

 • Првиот бакнеж
 • Првиот подарен цвет
 • Одбирање на вашата заедничка песна
 • Првиот филм гледан заедно
 • Првото запознавање со неговото/нејзиното друштво
 • Првата заедничка фотографија
 • Првиот долг поглед очи во очи
 • Првото приредено изненадување
 • Кога за првпат ќе ве одбрани пред други
 • Првото заедничко гледање на зајдисонцето
 • Одење во неговиот/нејзиниот дом за првпат
 • Првата подготвена вечера
 • Првиот сексуален однос
 • Првата ноќ помината заедно
 • Првиот заеднички одмор
 • Запознавање со семејството
 • Првата прегратка за утеха
 • Изјавувањето љубов за првпат
 • Првата кавга
 • Првото смирување
 • Првиот подарок
 • Првата заедничка одлука
 • Купување заедничко милениче
 • Почеток на заедничко живеење.

Не заборавајте да ги повторувате овие први и значајни моменти, тоа ќе ја оддржи вашата врска во живот и нема да дозволите романтиката да изумре. Можеби клучот за внесување возбуда во врската е новото, но некогаш подобро е да го повторите старото во уште подобро издание.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар