Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Џон Маршал е фотограф кој во последните 5 години создава серија од фотографии за кои користи големи листови картон сечејќи ги во имагинативни форми. Тој ги става пред зајдисонце и прави неверојатни фотографии. Џон вели дека го обожава зајдисонцето. Никогаш не знаете како ќе изгледа и тоа е она што е интересно, бидејќи претставува соработка со природата и со сè што ќе ви даде земјата.

Погледнете ги фотографиите на кој тој се дружи со змејови, диносауруси, свири гитара заедно со една жаба и гради песочен замок во Индија.

Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Погледнете и како еден турски уметник создава сцени од соништата што ќе посакате да ги видите и во реалниот живот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар