Прекрасниот Њујорк од птичја перспектива

Големото Јаболко повторно нема да ве остави рамнодушни. Ова видео е направено од Џејсон Хокс, а на него е претставен строгиот центар на Менхетен, односно деловниот дел од градот од птичја перспектива.
Прекрасниот Њујорк од птичја перспективаВо едноминутното видео, градот е сниман на зајдисонце и делува многу мирно и спокојно, иако станува збор за еден од најбучните и најактивните градови во светот.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар