11 јуни 2020 | Кафе пауза

5 хороскопски знаци што не сакаат да играат игри и се искрени кон партнерот

Ако треба да играте игри за да привлечете некого или за врската да ви биде интересна, таа врска веројатно нема да трае многу долго.

Кои кремови за сончање се подобри – хемиските или минералните?

Важно е да знаете дека соодветната заштита од сонце не значи само заштита од УВ-зраците, туку и заштита од видливата светлина и од инфрацрвеното зрачење.

17 работи за кои не треба да чувствувате вина

Стравот од тоа што ќе каже некој или како ќе реагираат другите на вашите одлуки само ве спречува на патот кон среќата и успехот.

Трикови што навистина можат да ги подобрат вашите телесни функции

Телото и умот се многу поврзани и е навистина неверојатно како различните процеси во организмот може лесно да се контролираат и да се активираат.

7 опасни пораки во популарните бајки и како да ги заштитите вашите деца од нив

Децата сакаат да читаат бајки и тие се клучен дел од нивното детство. Но, треба да му објасните некои работи на детето за правилно да ги разбере овие уметнички дела.

Ледена торта со овошје: Заменете го ананасот, бананите и јагодите со сезонско овошје по желба

Оваа овошна торта е одлична за секој ден, а сигурни сме дека и вашите најблиски ќе бидат изненадени од вкусот.

Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Џон Маршал е фотограф кој во последните 5 години создава серија од фотографии за кои користи големи листови картон сечејќи ги во имагинативни форми.

Место за хедонисти: Чудна мешавина од хипи заедница и град на духови

Живописниот пејзаж и ексцентрично население во Калката привлекуваат туристи кои бараат необични дестинации.