жешко | Кафе пауза

Совет за возачите: Како да го изладите автомобилот што стоел на сонце за само 10 секунди

Секој возач кој некогаш влегол во автомобил што стоел на сонце цел ден, знае колку е непријатно тоа, но тоа исто така може да биде и опасно за здравјето.

Топлата напивка е идеалното разладување за жешките денови!

Звучи парадоксално, но објаснувањето има логика.

9 предмети кои не смеете да ги чувате во автомобилот

Дали по навика чувате очила за сонце и шише вода во автомобилот?

Разладете го автомобилот кој се загреал на сонце за само 10 секунди

Без разлика дали имате клима во колата или не, на жешко време многу е тешко да се издржат и оние први неколку минути откога ќе влезете, додека не се разлади.
Датум: 18 мај 2015
, Автор:

Жешки момци со кучиња – Инстаграм ги спојува вашите две омилени нешта во една фотографија

Доколку сте љубители на згодни момци и слатки кучиња, тогаш сигурно ќе ви се допадне идејата за фотографии каде што тие се едни до други.

Книга: „Испреплетена со тебе“ – Сивлија Деј

Жешко е и врие... во третиот дел од серијалот Кросфајр.
Датум: 10 дек 2014
, Автор:

Кујнски трик: како кафето подолго време да остане жешко?

Доколку сакате да го пиете вашето кафе додека е жешко, но понекогаш попатните активности не ви го дозволуваат тоа, еве едно едноставно решение.

Како да имате секс кога е многу жешко?

Кога е многу жешко и константно се лепиме од пот, обично не сакаме ни да се помрднеме, а не пак да се нафатиме на возбудлива физичка активност припиени до друго, подеднакво лепливо тело.
Датум: 17 јул 2013
, Автор:

Толку многу љубов во шолја кафе

Кафето е одличен начин да се искаже љубовта, особено во ладните и дождливи денови. Само треба да бидете креативни и шолјата топло кафе приготвено за љубениот/ата, да ја декорирате со многу љубов.
Датум: 17 окт 2012
, Автор:

Некои го сакаат тоа жешко

Од каде излезе темата за слатки vs. жешки, стварно немам појма, ама според муабетот што го направив со некои момци, испаѓа дека машкиот мозок по автоматизам ги класифицира девојките на овој начин.
Датум: 26 авг 2012
, Автор:

Темно, горко и јако

Какво си го пиел кафето, таков си бил во сексот! Што е следно, како ги јадеш шпагетите, таква ќе ти биде иднината? Можеби ги јадеш со вшмукување или пак ги загризуваш?
Датум: 13 мај 2012
, Автор:

Тепих од паднати есенски лисја

На прв поглед, оваа улица има најобичен октомвриски изглед, прекриена со стотици паднати, жолти есенски лисја. Но, кога ќе се загледате подобро ќе забележите дека овој тепих од есенски лисја...