16 март 2015 | Кафе пауза

10 фасцинантни и помалку познати факти за женското тело

Еден од начините целосно да го засакате вашето тело е доколку го запознаете и однадвор и однатре.

Жешки момци со кучиња – Инстаграм ги спојува вашите две омилени нешта во една фотографија

Доколку сте љубители на згодни момци и слатки кучиња, тогаш сигурно ќе ви се допадне идејата за фотографии каде што тие се едни до други.

Како да направите совршено поширано јајце?

Пошираните јајца освен што се многу вкусни исто така изгледаат многу убаво кога жолчката ќе се разлее.

Мали животни задоволства, минијатурна книга која ќе ве освои

Неверојатно е колку мала е оваа книга и колку вешто е составена.

Мелем за смирување кој помага побрзо да заспиете

Обидете се да се смирите со помош на овој мелем кој можете да го направите сами дома и потоа да го нанесете на некои делови од телото или само да го чувате покрај креветот и да му оставите на мирисот да си го одработи своето.

Порив за патување: Кога секаде по малку ви е дома

Луѓето кои имаат порив за постојано патување не можат да седат само на едно место.

7-дневен селфи предизвик за повторно откривање на себеси

Кога последен пат сте направиле фотографија која навистина ве претставува вас?

Лековити зборови: Поучна приказна која секој од вас треба да ја прочита

Еднаш еден светец шетал во природа и додека поминувал покрај мало село, му пристапила жена со солзи во очите, преколнувајќи го да дојде да му помогне на нејзиното болно дете...

Кафе „Виенска релаксација“

Релаксирачко кафе за будење...

Астро водич за љубов: Како да го освоите за цел живот?

Без разлика дали сте во долга врска или ја барате вашата друга половина, љубовта значи да се биде отворен за самата љубов да се обнови, прошири, разубави... Нека ве води вашиот знак.

Професор на необичен начин ги научил своите ученици на една важна животна лекција за привилегијата

Еден професор во средно училиште сакал да сподели важна животна лекција со неговите студенти. Но, тој сметал дека монотоното предавање нема да биде слушнато, па токму затоа испланирал интерактивна вежба.
12