Секси комбинација од пунџа и плетенка - фризура која нема да остане незабележана

Секси комбинација од пунџа и плетенка – фризура која нема да остане незабележана

Без разлика дали одите на училиште, факултет, работа или пак, се спремате за вечерно излегување, плетенката е секогаш одличен избор за фризура. Но, уште подобро е ако направите комбинација од пунџа и плетенка, фризура која со сигурност ќе биде забележана од сите околу вас.

Секси комбинација од пунџа и плетенка - фризура која нема да остане незабележана

Оваа фризура е многу едноставна за правење. Најпрво косата поделете ја на средина и од едната страна издвојте 3 прамени од кои потоа ќе исплетете плетенка. Остатокот од косата соберете го во бушава пунџа и прицврстете го со мали црни шнолички. За оваа одлична фризура ќе ви бидат потребни само неколку минути.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар