Мали животни задоволства, минијатурна книга која ќе ве освои

Мали животни задоволства, минијатурна книга која ќе ве освои

Артистот Еван Лоренцен објавил нова книга, но таа е далеку од просечна. Оваа книга не е поголема од 3 сантиметри и вклучува цртежи кои се помали од ноктот на вашиот палец. Книгата со име „Life’s Lil Pleasures“ е неговата најнова микро-книга, која ги вклучува илустрациите на сите оние нешта кои го прават животот вреден за живеење. Неверојатно е колку мала е оваа книга и колку вешто е составена. Илустрациите во неа, со оглед на нивната големина, исто така се прекрасни и импресивни. Погледнете…

(1) Мали животни задоволства, минијатурна книга која ќе ве освои

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар