Фотографии од бебиња кои се смешкаат додека спијат

Фотографии од бебиња кои се смешкаат додека спијат

Автор на оваа нежна и слатка галерија е фотографката Сенди Форд. Таа фотографира претежно бебиња, но се труди повеќето од нејзините фотографии да бидат направени во моментите додека тие се смешкаат за време на сонот. Вели дека веќе научила кога да го очекува тој краток момент кој вреди да се овековечи, но знае и како да го предизвика на детското лице со мало скокоткање на усните.


Повеќе вакви фотографии има на нејзиниот блог и на Фејсбук страницата.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар