13 март 2015 | Кафе пауза

Необични употреби на дезодорансот кои сигурно никогаш не би ви паднале на памет

Едно од нештата во вашиот дом кои можете да ги искористите за многу работи е дезодорансот, но малку луѓе знаат за неговите алтернативни употреби.

Рецепт за маска од чоколадо и кафе, совршена против темни кругови под очите и сува кожа

Какаото и кафето се нешта кои одат совршено со секој десерт, но тие се одлични и за вашата кожа.

5 едноставни начини да добиете кремаста овесна каша

Разгледајте ги овие пет можности и изберете една која вашиот здрав оброк ќе го направи повкусен и поинтересен.

Огнен кафе шот

Совршен за петочно загревање пред излегување...

Колку пати месечно треба да имате секс?

Среќната жена води среќен (сексуален) живот. Барем тоа може да се заклучи според истражувањето на психотерапевтот и автор М. Гери Њуман.

Филм: Снајперист (American Sniper)

Кога патриотизмот го оправдува злото…

13 начини на кои ве гледа само онаа личност која е заљубена во вас

Доколку се фокусирате на она што вашите очи и очите на вашиот партнер го говорат ќе можете да забележите огромна љубов искажана преку благодарност, фасцинација и безбедност.

Што кажува вашиот омилен автор за вас?

Не само што вашата омилена книга открива многу за вас, туку и човекот кој ја создал.
Датум: 13 мар 2015

Куче со прекумерна телесна тежина ослабело 20 килограми откако престанало да јаде брза храна

Откако Денис престанал да јаде пици и бургери и почнал да оди на долги прошетки со својот нов сопственик, тој изгубил 75% од својата тежина.

Фотографии од бебиња кои се смешкаат додека спијат

Автор на оваа нежна и слатка галерија е фотографката Сенди Форд. Таа фотографира претежно бебиња, но се труди повеќето од нејзините фотографии да бидат направени во моментите додека тие се смешкаат за време на сонот.

Зошто е подобро да имате „едноставен“ љубовен партнер?

Токму овие „едноставни“ љубовни партнери се оние кои секоја жена сака да ги има покрај себе...

Едно семејство ѝ го спасило животот на една страчка, а таа сега им е најдобар пријател и не сака да ги напушти

Семејството Блум нашло една страчка стара три недели која се борела за живот во близина на градската библиотека и ја зеле...
12