Подготовка на минијатурна храна во минијатурна кујна со помош на минијатурен прибор

Изгледа дека можеме да додадеме нешто ново на листата на специјалитети по која е позната јапонската кујна. „Miniature Space“ е специјална кујна во Јапонија каде што готвењето се одвива во мини кујна играчка и се создаваат вистински мини оброци кои можат да се јадат. Нивното најново ремек-дело е минијатурната торта од јагоди.

(1) Подготовка на минијатурна храна во минијатурна кујна со помош на минијатурен прибор

Најдобриот дел е што тие исто така користат и минијатурен прибор, мали ножеви за да ги сечкаат јагодите, минијатурни пинцети и минијатурна лопатка за да го разнесат шлагот. Токму тоа е доказ дека креативноста секогаш ќе се цени. Погледнете чекор по чекор, како оваа торта била направена…

Покрај оваа торта, тие имаат создадено и други минијатурни оброци чии фотографии се проширија ширум светот. Погледнете дел од нив…

Пржено ракче

Пржено ракче

Суши

Суши

Кинеско фонду (растопено сирење)

Кинеско фонду (растопено сирење)

Палачинки

Палачинки

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар