Фотограф мами верверички во својот двор и прави прекрасни фотографии од нив

Фотографот Герт Веген направил мало „фото студио“ во својот двор кое му служи за да привлече животни и потоа да ги фотографира. Во неговото студио поставува храна која засега привлекува само верверички. Штом тие се наместат во опкружувањето кое Герт го создал за нив, тој подготвено чека на прозорецот од кујната за да го притисне копчето за фотографирање и да ги направи овие прекрасни фотографии.

Фотограф мами верверички во својот двор и прави прекрсни фотографии од нив

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар