17 март 2015 | Кафе пауза

Зошто Рибите се луѓе кои најтешко може да ги сфатите?

Помеѓу премногу изразената емоционалност, сочувствителноста и посветеноста, Рибите се хороскопски знак кој е скоро и невозможно да се разбере.

Островот на мајмуните во Виетнам

Доколку некогаш имате прилика да го посетите егзотичниот град Хо Ши Мин во Виетнам, задолжително испланирајте и патување до Кан Гиа или попознат како Островот на мајмуните.
Датум: 17 мар 2015
, Автор:

20 слатки кучешки газиња кои го освоија целиот свет

Кучињата се неодоливи во секој поглед. Но, она што е најинтересно е дека и покрај тоа што нивните газиња се исто така претерано слатки, тие истовремено и ни кажуваат многу за карактерот на кучето.

20 очигледни знаци дека сè уште не сте подготвени за бебе

Биолошки часовник? Не, вие не го чувствувате неговото отчукување. Барем сè уште не.

Дознала дека наскоро ќе умре и започнала да го подготвува семејството за животот по нејзината смрт

Наместо да заглави во самосожалување, таа својата љубов кон нив ја преточила во подготвување за животот кој ќе продолжи кога неа веќе ќе ја нема.

9 нешта кои треба да ги запомните доколку сте заљубени во екстроверт

Доколку сте во врска со екстроверт, а вие сте малку поинтровертни, или едноставно поразлични, погледнете ги наредниве нешта на кои треба да обрнете внимание.

Фотограф мами верверички во својот двор и прави прекрасни фотографии од нив

Фотографот Герт Веген направил мало „фото студио“ во својот двор кое му служи за да привлече животни и потоа да ги фотографира.

Неколку начини на кои можете да го продолжите животот на бижутеријата

Погледнете ги следниве корисни совети кои можат да го продолжат траењето на бижутеријата...

Зошто рацете и стапалата ви се постојано студени?

На некои луѓе рацете и стапалата им се студени и кога е времето студено и кога е топло.

Подготовка на минијатурна храна во минијатурна кујна со помош на минијатурен прибор

Изгледа дека можеме да додадеме нешто ново на листата на специјалитети по која е позната јапонската кујна.

4 неразумни причини поради кои жените ги напуштаат или пропуштаат добрите мажи

Експертите за врски откриваат четири причини поради кои жените ги напуштаат мажите барајќи подобар или пак ги пропуштат потенцијално добрите партнери не дозволувајќи им на овие да им се приближат.

Сè што треба да знаете за кратката коса

Оваа година можеме да видиме голем број познати дами со кратка коса. Иако ви се допаѓа како им стојат, пред да посетите фризер за да направите ваква драстична промена, прочитајте ги овие добри и лоши страни на кратката фризура.
12