24 јуни 2016 | Кафе пауза

Освојувајте со поглед: Едноставни мејкап трикови за девојките со крупни очи

Неколку совети кои ќе ги направат вашите очи покрупни, а вашиот поглед женствен, отворен и предизвикувачки

Психолошки тест: Откријте како вашата потсвест влијае на вашата иднина

Доколку сакате да знаете кои тајни се кријат во вашата иднина и како вашата потсвест влијае на неа, решете го овој едноставен психолошки тест...

10 работи од кои треба да се откажете за да бидете посреќни во животот

Време е да се ослободите од нередот кој ве спречува да живеете онака како што заслужувате. Подготвени сте за предизвикот?

Дали денешните мажи се поголеми феминисти од оние во минатото?

Неодамнешни истражувања откриле дека денешните мажи не се толку големи феминисти колку што си мислиме.

9 предмети кои не смеете да ги чувате во автомобилот

Дали по навика чувате очила за сонце и шише вода во автомобилот?

Препораки од EUCERIN за заштита од сонце, за целото семејство

За насмевките да останат на нашите лица, потребно е да ја заштитиме нашата кожа од интензивното сонце, бидејќи и таа памти што ѝ се случува.
Датум: 24 јун 2016
, Автор:

На вашиот живот не му треба среќен крај за да биде добра приказна

Затоа што ова е вистината за сите приказни: Најдобрите никогаш не завршуваат среќно.

Какво значење има љубовта за секој хороскопски знак?

Воздушните знаци се поневнимателни од останатите, водените се најпосветени во љубовта, додека, лојалноста е важна за земјените знаци, а доколку барате страсна љубов, со сигурност ќе ја најдете со огнените знаци од хороскопот.

Овој трик со 5 прсти е најдобриот начин да бидете навистина среќни

Време е да се поздравите со животот и да му посакате добредојде.

Џејмс Корден и Ана Кендрик ни ги раскажуваат сите фази на љубовните врски преку познати песни

Погледнете го видеото и подгответе се да се насмеете и расположите од нивниот одличен перформанс.
12