Кафе, виски и цимет: Совршен коктел за крај на работната недела

Кафе, виски и цимет: Совршен коктел за крај на работната недела

Освежете се и наполнете се со енергија за викендот

(1) Кафе, виски и цимет: Совршен коктел за крај на работната недела

Потребни состојки (за 5 коктели):
  • 220 милилитри свежо подготвено филтер кафе
  • 35 милилитри виски
  • 70 милилитри млеко
  • Прстофат цимет
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во голема стаклена чаша (редоследот не е важен) и добро измешајте. Ако сакате дополнително да се освежите, слободно додајте и неколку коцки мраз. Имајте убав викенд!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар