25 октомври 2013 | Кафе пауза

Модерни хеланки кои одлично можете да ги комбинирате со вашата облека

Есента и пролетта се идеални за носење хеланки, кои и оваа сезона се апсолутен хит.

Кујнски трик: како кафето подолго време да остане жешко?

Доколку сакате да го пиете вашето кафе додека е жешко, но понекогаш попатните активности не ви го дозволуваат тоа, еве едно едноставно решение.

Како звучи германскиот во споредба со другите јазици?

Францускиот јазик се смета за јазик на љубовта, бидејќи е милозвучен, додека од друга страна германскиот се смета за груб.в

Значењето и историјата на црвената боја

Оваа боја најсилно го опишува спектарот на човековите емоции.
Датум: 25 окт 2013
, Автор:

Филм: Беше еднаш едно лето (The Way Way Back)

Лесно сварлив, но квалитетен филм

Најмалото мајмунче во светот

Со тежина од околу 100 грама, џуџестиот мармозет се смета дека е најмал од мајмунските видови во светот.

Коктел со кој ќе го исчистите организмот од сите токсини

Храна и пијалаци во изобилство звучи како гурмански сон, но сепак вашите бубрези нема да се согласат со тоа...

Фантастично станче во Софија, Бугарија

Овој интересен стан се наоѓа во Софија, во соседна Бугарија. Дизајниран е од страна на Петја Ганчева која била најмена од страна на еден млад пар.

13 причини зошто е добро да се биде песимист

Доколку некој ве извиси, ОК ви е бидејќи и онака немавте некои преголеми очекувања од таа личност.

Историјата на солото на електрична гитара

Ова видео ќе ви ја прикаже историјата на солото на електрична гитара од раните 60-ти до денешно време и промените во стилот на свирење.