Историјата на солото на електрична гитара

Историјата на солото на електрична гитара

Ова видео ќе ви ја прикаже историјата на солото на електрична гитара од раните 60-ти до денешно време и промените во стилот на свирење. Видеото е направено од страна на бендот CDZA, а историјата ја прикажуваат преку 28 песни. Покрај песните кои ги свират како пример, од страна можете да прочитате интересни факти поврзани со оваа тема.Историјата на солото на електрична гитараБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар