23 јуни 2021 | Кафе пауза

Плетените парчиња облека ќе владеат оваа сезона, а еве како да ги носите

Ќе се носат плетени костими за капење, плетени долги панталони и плетени чанти - овој моден хит можете да го комбинирате како што сакате.

Како да ја преживеете полната месечина на 24 јуни?

Полната месечина во Јарец ќе заблеска на 24 јуни, што претставува одлична можност за личен развој, проширување на знаењето, успех и ослободување од емоционалниот товар.

Избегнувајте ги: Намирници што не треба да ги јадете пред пливање

Не треба да влегувате во вода барем половина час по оброкот, а има и одредени намирници што е подобро да се избегнуваат пред пливање.

Совет за возачите: Како да го изладите автомобилот што стоел на сонце за само 10 секунди

Секој возач кој некогаш влегол во автомобил што стоел на сонце цел ден, знае колку е непријатно тоа, но тоа исто така може да биде и опасно за здравјето.