Како да ја преживеете полната месечина на 24 јуни?

Како да ја преживеете полната месечина на 24 јуни?

Полната месечина во Јарец ќе заблеска на 24 јуни, што претставува одлична можност за личен развој, проширување на знаењето, успех и ослободување од емоционалниот товар. Носи чувство на радост и разиграност, но само ако ја насочите нејзината енергија во вистинската насока.

Како да ја преживеете полната месечина на 24 јуни?

Еве како да ја „преживеете“ енергијата на полната месечина во Јарец, односно што треба да правите, а што да избегнувате:

  • Не потиснувајте ги вашите чувства. Поради ретроградниот Меркур и двете затемнувања, можно е да сте биле под стрес и да имате негативни сензации. Сега е време да се ослободите од нив, да ги тргнете од вас и во никој случај да не ги потиснувате и да не ги криете.
  • Не одложувајте ги работите. Ретроградниот Меркур одложи многу планови, но сега е време да ги постигнете своите цели.
  • Не плашете се да излезете од вашата удобна зона. Напорната работа ќе ви се исплати.
  • Не очекувајте дека веднаш ќе се оствари она што сте го замислиле. Полната месечина бара трпеливост и посветеност од вас.
  • Медитирајте и преиспитајте ги сопствените вредности. Сфатете дека заслужувате добра енергија и дека ги заслужувате сите прекрасни работи што животот може да ги донесе.
  • Кажете им на луѓето што ги сакате колку ви значат. Гушкајте ги, покажете разбирање и приврзаност. Љубовта ги надминува сите пречки.
  • Поминувајте повеќе време во природа, обединете се со неа и со нејзините струи. Ова ќе ви помогне да воспоставите рамнотежа.

Прочитајте што носи крајот на јуни за овие 3 хороскопски знаци.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар