Венера влегува во знакот на Лав: Крајот на јуни носи подобрување на сите полиња за овие 3 хороскопски знаци

Венера влегува во знакот на Лав: Крајот на јуни носи подобрување на сите полиња за овие 3 хороскопски знаци

Венера влегува во знакот на Лав на 27 јуни и ќе остане таму до 21 јули. Овој астролошки период носи убави промени во нашите животи, а тој ќе биде особено поволен за овие 3 хороскопски знаци.

Венера влегува во знакот на Лав: Крајот на јуни носи подобрување на сите полиња за овие 3 хороскопски знаци

Овен

Ќе сакате да бидете во центарот на вниманието и ќе бидете неодоливи за спротивниот пол. Целата ваша енергија ќе биде насочена кон флерт и забава. Луѓето ќе трчаат по вас за да бидат во вашето опкружување и да ја почувствуваат вашата енергија. На деловно ниво, може да се појави типична женска љубомора. Ако вашиот шеф е жена, тука е конфликтот. Но, не поради работата и начинот на кој работите, туку поради вашата заводлива енергија.

Лав

Сè околу вас е сцена, ваша јавна сцена. Совршено се снаоѓате во таа енергија затоа што таа е во вашиот ДНК-код. Во овој период ќе бидете неодоливи! Работата ќе ви оди од рака затоа што комуникацијата од ваша страна е заводлива, релаксирачка, а сепак секси. Сега е доволно да упатите еден поглед кон колегата и тој да направи сè.

Вие уживате во тоа. Го знаете тоа многу добро и го користите. Искористете го овој транзит, покажете се во целосна светлина, облечете го најубавиот фустан и одете на деловна средба. Сè паѓа во втор план кога ќе се појавите. Искористете го тој момент за да напредувате, да добиете сè што сакате – поголема плата или подобра позиција.

Стрелец

Енергијата на Венера ве придвижува и ова е период за љубов кон себе и за зголемување на самодовербата. Лавот е крал на џунглата и ве замолува да бидете кралица на вашиот живот. Особено деловно. Знаете што треба да правите.

Прочитајте кои 3 хороскопски знаци ги очекуваат многу среќа и голем успех во јули.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар