Запознајте го Боб - акита со срцевидно лице и бушави уши

Запознајте го Боб – акита со срцевидно лице и бушави уши

Боб Јанагида е кученце од Јапонија кое освои многу срца со специфичните уши што го прават неговото лице да изгледа како да е во форма на срце. Слаткиот Боб има само 10 месеци, а веќе е вистинска сензација на Инстаграм. Го следат нешто повеќе од 5 500 луѓе, а неговите сопственици секојдневно објавуваат шармантни фотографии и снимки од ова разиграно милениче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ムク毛の秋田犬 ”柳田ボブ” (@yanagida_bob_akita)

Погледнете го ова куче што има највпечатливи фризури на Инстаграм.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар