6 парчиња за уредување на ентериерот што ги имаат сите девојки со стил

6 парчиња за уредување на ентериерот што ги имаат сите девојки со стил

Во последно време, Инстаграм е преплавен со објави од ентериерот. Во изминатиот период, сите станаа свесни за својот животен простор и за тоа колку е важна добрата енергија во него. Деталите не само што можат да го освежат просторот, туку можат и да го трансформираат, без многу трошоци. Сè што ви треба е малку време и многу инспирација, а овие 6 парчиња ќе ви помогнат во тоа.

1. Стаклен свеќник

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Billie Bhatia (@billie_bhatia)

Обичните свеќници веќе не се во мода. Поиграјте си со проѕирното стакло и со необичните форми и големини.

2. Извртени свеќи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Edition 94 (@theedition94)

Симетријата е речиси целосно отфрлена и ако сè во вашиот дом е симетрично, изберете извртени свеќи со цел да ја разбиете монотонијата.

3. Керамички вазни

Женската силуета отсекогаш била инспирација за уметничко дело.

4. Ламби од ратан

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Laura Jackson (@iamlaurajackson)

Кој би помислил дека ламбите можат да бидат толку интересни? Сè што треба да направите е да ја замените обичната ламба со ламба од ратан и да внесете тропска атмосфера во вашиот дом.

5. Стаклена масичка

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle)

Дрвениte маси се минато. Изберете стаклена маса со ногарки од мермер или камен и постигнете го изгледот од 80-тите на модерен начин.

6. Столови од трска

 

View this post on Instagram

 

A post shared by studio arva (@studio.arva)

Дали сакате да се чувствувате како да сте на море цела година? Столиците од трска се решение за тоа.

Погледнете ги најдобрите профили на Инстаграм каде што ќе најдете инспирација за уредување на надворешниот простор.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар