05 јуни 2017 | Кафе пауза

Не ви доаѓа да ги помирисате? Запознајте ја слаткарката од Берлин која дизајнира цветни торти

Креирајќи под името „Culinary Dots“, слаткарката Јулијана готви торти со најуникатни дизајни, меѓу кои во главен фокус се букетите од цвеќиња. Секоја торта е изработена толку прецизно, што секој детаљ е запазен, па дури и тешко е да се поверува дека тие можат да се јадат!

3 сериозни причини да престанете да го користите вашиот смартфон навечер

Смартфоните ни е се омиленото нешто кое го поседуваме и можеме да ги користиме за сè.

6 уникатни идеи за љубовен состанок за паровите кои сакаат авантури

Има нешто кај летото што во секој од нас буди желба за авантура.

18 магични употреби на вазелинот

Сигурно сте го забележале во многу продавници.

10 тајни на неодоливите девојки на кои сите им се воодушевуваат

Сите сакаат да се дружат со нив, а момците мислат дека се совршени за љубовна врска.

3 причини поради кои летото е најопасната сезона

Летото пристигна, а тоа значи забави на отворено, одмори, плажа и за жал, смрт поврзана со временските услови.

20 мудрости со чија помош ќе пронајдете мир

Секој мудар збор може да предизвика позитивни промени во нашиот живот.

12 растенија кои ќе ви помогнат да се ослободите од стресот

Секој, без разлика што работи или какво е неговото семејство, се соочува со стрес во некои периоди од животот.

Топлата напивка е идеалното разладување за жешките денови!

Звучи парадоксално, но објаснувањето има логика.

Дознајте кои се здравствените придобивки од белото вино

Сега кога деновите се топли и имаме потреба од нешто освежувачко, време е да дознаеме повеќе за белото вино.

9 работи што ќе му се случат на вашето тело ако почнете да јадете по 2 јајца на ден

Корисните својства на јајцата од кокошка постојано се под лупа.

2 главни причини зошто сѐ уште не сте пронашле вистинска среќа

Кога ќе кажеме дека среќата е избор, тоа звучи премногу едноставно. Дали само на неколкумина среќници им е судено да имаат среќен живот?
12