Разладете го автомобилот кој се загреал на сонце за само 10 секунди

Без разлика дали имате клима во колата или не, на жешко време многу е тешко да се издржат и оние први неколку минути откога ќе влезете, додека не се разлади. За среќа, постои кул трик кој го решава овој проблем.

razladete-go-avtomobilot-koj-se-zagreal-na-sonce-za-samo-10-sekundi-kafepauza.mk

Овој едноставен метод драстично ја спушта температурата во колата, без да се вклучи клима-уредот. За 10 секунди, тоа можете да го постигнете со овој кинески трик кој 100% функционира.

Еве што треба да направите:
  1. Спуштете го прозорот на возачката страна и затворете ја вратата.
  2. Отворете ја вратата кај совозачот и правете провев силно отворајќи ја и затворајќи ја неколку пати.
  3. Температурата во автомобилот гарантирано се спушта за 10 степени Целзиусови.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар