Ќе се смеете цела вечер: Новогодишен специјал на „Еден на Еден“ со Тин, Марјан, Атанас и Тино (ВИДЕО)

Велат дека смеењето го продолжува животот и веруваме дека навистина е така. Затоа, додека се подготвувате за дочекот на најлудата ноќ, не го пропуштајте новогодишниот специјал на ток-шоуто „Еден на Еден“.

Ве очекува супер-забавна емисија која ќе ве насмее до солзи, а „виновни“ за тоа се експертите по стенд-ап комедија: Словенецот Тин Водопивец кој подготви специјален стенд-ап на македонски јазик, нашиот Марјан Ѓорѓиевски и незаменливите Атанас и Тино од театар „Комедија“.

Да ја испратиме 2017. година како што доликува. Недела, 31. декември во 18.50 часот на „Канал 5“.

Погледнете ја најавата…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар