17 јули 2013 | Кафе пауза

Како да имате секс кога е многу жешко?

Кога е многу жешко и константно се лепиме од пот, обично не сакаме ни да се помрднеме, а не пак да се нафатиме на возбудлива физичка активност припиени до друго, подеднакво лепливо тело.
Датум: 17 јул 2013
, Автор:

Еве како работи мозокот на првиот состанок :)

„Brain Divided“ е 5-минутен анимиран филм во кој се прикажува како функционира машкиот мозок за време на првиот состанок, кога е растргнат помеѓу нагонот за страст и разумот.
Датум: 17 јул 2013
, Автор:

Друштвена игра за ужасни луѓе

Друштвената игра „Cards Against Humanity“ (Карти против човештвото) не е наменета за оние луѓе кои не можат да прифатат навредлива шега.

Како да ги одберете совршените очила за сонце?

Кога одбирате очила за сонце, имајте го превид обликот на вашето лице, од каде ги купувате, дали навистина штитат од УВ зрачење и дали се темни.

Ретко видени историски фотографии

На овие ретки фотографии ќе имате прилика да видите интересни овековечени моменти, луѓе и градби од далечното минато.

Insanity – ефикасни вежби за брзо топење на масните наслаги

Оваа програма е толку добро склопена, што со доследно придржување при изведувањето на вежбите и исхраната, би било неверојатно доколку не ги добиете посакуваните резултати.

Напуштениот остров во средината на Њујорк

Помеѓу Бронкс и островот Рајкерс, во Источната река постои мало парче земја познато како островот Северен Брат...

Лесна чил аут плејлиста

Ако летото ви е опуштено и лабаво, тогаш овие неколку смут џез изведби претставуваат звучна верзија на она што се случува околу вас.

3 книги кои треба да ги понесете со себе на одмор

Во сезоната на летни одмори не забораваме да ви предложиме неколку добри книги. Ова се три предлог-книги за на плажа кои ќе го зачинат уживањето во летото.
Датум: 17 јул 2013
, Автор:

Библиотеката за ретки книги и ракописи на Универзитетот Јеил

Денес во оваа библиотека можете да пронајдете над 500.000 ретки книги и неколку милиони рачни записи. Погледнете како таа изгледа.