18 мај 2015 | Кафе пауза

5 работи во врска со вас за кој вашиот дечко им се фали на другарите

Можеби нема да ви каже вас дека го прави тоа, но сигурно нема да се воздржува пред другарите. Ако ја нашол девојката од соништата, ќе сака и редовно да си се фали со вас. Еве за што најмногу.
Датум: 18 мај 2015
, Автор:

Само 2 часа помалку од препорачаното: 6 часа спиење може да ја уништи вашата кожа

Дали некогаш сте се запрашале што се случува со телото доколку не му дозволиме доволно сон?
Датум: 18 мај 2015
, Автор:

Разладете го автомобилот кој се загреал на сонце за само 10 секунди

Без разлика дали имате клима во колата или не, на жешко време многу е тешко да се издржат и оние први неколку минути откога ќе влезете, додека не се разлади.
Датум: 18 мај 2015
, Автор:

Како изгледа една година без секс?

Еленор Марголис, авторка на Базфид, се обидела да објасни како изгледа да се живее цели 12 месеци без секс. Еве ја анализата, месец по месец.
Датум: 18 мај 2015
, Автор:

Добро погледнете ја сликава: Она што го гледате на неа открива дали сте сексуално возбудени или под стрес

Во зависност од тоа што гледате на оваа слика, вашата моментална состојба може да биде стрес, преокупираност со секс или самодоверба.
Датум: 18 мај 2015
, Автор:

Имате најдобра пријателка која живее во друг град? Еве зошто тоа е добро

Кога вашата најдобра пријателка е некој со кого сте пораснале, можеби помислата дека нема да живеете секогаш толку блиску ве плаши. Но, животот е таков и луѓето се преселуваат.

Направете сами: Уникатни колоритни прстени

Доколку сте трпеливи, без сомнение брзо ќе успеете да ја совладате оваа одлична техника.

Внимание! Штиклите се опасни по живот!

Женските нозе изгледаат фантастично во чевли на високи штикли. Тие со нивната висина може да ја подигнат и вашата самодоверба. Но, ова не значи дека треба да го жртвувате своето здравје поради тоа.

Тест: Што би сакале да промените?

Дали поседувате иновативен или истражувачки дух? Што би сакале да промените кај себе, на глобално ниво или во светот околу вас?

Научете како да ги препознавате емоционалните манипулатори

Како можете да ги препознаете овие емоционални насилници?

Јапонски метод според крвни групи: Дали ќе имате деца со вашиот партнер и како ќе се согласувате?

Според едно јапонско учење, секоја крвна група има свој карактер и не сите се компатибилни кога станува збор за љубов.

Клучни вештини за заведување: Техники кои успеваат кај секој маж

Дали некогаш сте посакале да заведете мажот по кој веќе некое време копнеете, но се плашите да не излезете чудни и смешни додека го правите тоа?