Толку многу љубов во шолја кафе

Толку многу љубов во шолја кафе

Кафето е одличен начин да се искаже љубовта, особено во ладните и дождливи денови. Само треба да бидете креативни и шолјата топло кафе приготвено за љубениот/та, да ја декорирате со многу љубов.

Толку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафе

 

„Кафето и љубовта се најдобри кога се жешки.“

Толку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафе

 

„Црно како ѓаволот, жешко како пеколот, чисто како ангел и слатко како љубов.“

Толку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафе

 

„Љубовта е прекрасен дует испеан од две срца склопени во едно.“

Толку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафеТолку многу љубов во шолја кафе

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

  1. Simona Reply

    Ovie prekrasni fotografii dokazuvaat deka kafeto e umetnost nad site umetnosti a nea mozat da ja prepoznaat samo vistinskite obozavalteli uzivateli na ovaa umetnost koja proizleguva direktno od srceto mestoto kade zivee ljubovta.A Vie ste prekrasna redakcija koja znae toa da go prepoznae i koja znae da dopre do srcata na site vasi citateli so solja toplo kafe

Остави коментар