14 прашања кои треба да си ги поставите пред да стапите во брак

Пред да одговорите позитивно на понудата за брак или пред да одлучите некому да му понудите брак, еве за што задолжително мора да размислите.
Датум: 10 дек 2014
, Автор:

10 знаци дека сте опседнати со вашата „славна“ симпатија

Во вашата фантазија вие сте најсреќниот пар што некогаш постоел, но во реалноста, воопшто не сте се ни запознале. Сите ние имаме „славна“ симпатија, но еве неколку знаци дека некои можеби малку сте ги преминале границите.

Ги знаевте ли овие практични совети кои се супер корисни при патување?

Не дозволувајте стресот пред патувањето да ви го намали задоволството од посетата на крајната дестинација. Патувајте подготвени за секоја ситуација.
Датум: 10 дек 2014

Книга: „Испреплетена со тебе“ – Сивлија Деј

Жешко е и врие... во третиот дел од серијалот Кросфајр.
Датум: 10 дек 2014
, Автор:

Едноставна домашна маска од мед за освежување и чистење на вашето лице

Во сировиот мед не постојат никакви штетни хемикалии и токму затоа тој е одличен за вашата кожа...

Изненадувачки вистини за кучињата и нивните сопственици

Погледнете ја оваа објективна перспектива на 3 добро познати митови и факти за кучињата и нивните сопствениците која е поддржана со голем број истражувања во оваа област.

Капитол мол ќе го прослави првиот роденден со бројни подароци за своите потрошувачи

Капитол мол го најавува првиот роденден на 12 декември, и притоа информира за бројните подароци и попусти кои ќе бидат овозможени.
Датум: 10 дек 2014
, Автор: