елеганција | Кафе пауза - Part 2

Водич за носење машки оксфордки

Прочитајте ги овие совети за да знаете во која ситуација за каков пар треба да се одлучите со цел да изгледате одлично.

3 совети за да изгледате елегантно без да потрошите многу пари

Елеганцијата е поим со кој секоја жена би сакала да се опише. Честопати се поврзува со трошење многу пари. Затоа ви откриваме 3 совети кои ќе го побијат овој мит.

Беж фустан: 3 секси начини дa го извлечете максимумот

Во текот на последниве 10 години, бежовите фустани преминаа од тренд во класика и го задржаа своето место во женските плакари на секаде во светот.

Моден Викенд Скопје, есен/зима 2014: Спој на елеганција, гранџ и авангарда

Панк и гранџ, софистицираност и елеганција, авангарда и футуризам се само дел од епитетите кои го опишуваат овогодишниот моден викенд.

4 комбинации совршени за есенски состаноци

Есента е романтична сезона, па доколку се подготвувате за состанок еве како може да изгледате прекрасно без да потрошите многу пари на облека.
Датум: 10 окт 2014
, Автор:

Како да го копирате летниот стил на единствената Одри Хепберн?

Нејзината елеганција, едноставност и префинетост е пример за тоа што значи да се биде модна икона. Еве како да го копирате летниот стил на Хепберн.
Датум: 04 јул 2014
, Автор:

Спортски стил и елеганција во само неколку чекори

Широки панталони, удобна јакна, патики... Зарем има нешто поубаво и полежерно од спортскиот стил?

Најпознатите мудрости за модата и стилот

Дизајнерите се сметаат за неверојатно креативни луѓе, но освен со материјалите тие добро се снаоѓаат и со зборовите.
Датум: 08 апр 2014
, Автор:

Оскари, 2014: Фустаните во кои блескаа познатите на црвениот тепих

Тешко е да се направи селекција на најдобрите од толку многу гламур, елеганција и софистицираност, но како некои од најубавите фустани ги издвојуваме овие...
Датум: 03 мар 2014
, Автор:

Кожни ракавици со машнички за елегантен и шик изглед

Машничките даваат елеганција која ја потенцира женственоста, но во зависност од големината, формата и позицијата, можат да изгледаат и многу младешки и шик.
Датум: 24 јан 2014
, Автор:

Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција

Овој пат, покрај нејзината беспрекорна глума, влијанието кое го има и енергијата која ја пренесува на сцена, решивме да го анализираме нејзиниот моден стил. Таа е вистинска уметничка дама која располага со женственост и елеганција.
Датум: 26 окт 2013
, Автор:

Книга: „Елеганцијата на ежот“ – Мириел Барбери

Роман за извештаченоста на интелектуалните клишеа кој ги возвишува тивките победи на ненаметливите...
Датум: 16 окт 2013
, Автор: