04 јули 2014 | Кафе пауза

Кој хороскопски знак има најубав од?

Биковите имаат силен и одмерен од, додека Раковите се движат отмено и секогаш можете да ги препознаете по чекорот.
Датум: 04 јул 2014
, Автор:

Спијте голи, тоа може да ви го спаси бракот или врската

Најдобриот начин да ја одржите среќата во бракот и воопшто во врската е да спиете голи. Оние луѓе кои се легнуваат голи во кревет се посреќни во своите врски од оние кои носат пижами или друга облека за спиење.
Датум: 04 јул 2014
, Автор:

Плажата Лимнионас на Закинтос

Лимнионас е едно од најпријатните места за капење на Закинтос. Иако се нарекува плажа, во основа се работи за тесен, карпест залив до кој се пристапува по природните скалила...
Датум: 04 јул 2014
, Автор:

За оние кои ви зборуваат позади грб…

„Не грижете се за оние кои ви зборуваат позади грб. Тие се зад вас со причина.“
Датум: 04 јул 2014
, Автор:

Како да го копирате летниот стил на единствената Одри Хепберн?

Нејзината елеганција, едноставност и префинетост е пример за тоа што значи да се биде модна икона. Еве како да го копирате летниот стил на Хепберн.
Датум: 04 јул 2014
, Автор:

9 знаци дека сте родени да бидете писатели

Доколку се сомневате дали го имате во себе она што е потребно за да се биде писател, погледнете ги наредниве неколку знаци...

Филм: Лего филм (The Lego Movie)

Филмот кој е составен од познатите Лего коцки

Тортилји со пилешко на медитерански начин

Одличен и вкусен извор на протеини за летните денови...