Како да го копирате летниот стил на единствената Одри Хепберн?

Како да го копирате летниот стил на единствената Одри Хепберн?

Одри Хепберн останува непресушна модна инспирација, па со отворањето на летната сезона во нашите плакари неизбежно би помислиле токму на неа. Нејзината елеганција, едноставност и префинетост е пример за тоа што значи да се биде модна икона. Еве како да го копирате летниот стил на Хепберн.

Како да го копирате летниот стил на единствената Одри Хепберн?

Бродска дама

Искомбинирајте шорцеви со висок струк, лесна кошула без ракави и ниски сандали со ремчиња. Толку едноставно и префинето. Токму затоа го сакаме стилот на Одри.

Како да го копирате летниот стил на единствената Одри Хепберн?

Слатка девојка на плажа

За да креирате класичен и безвременски изглед искомбинирајте шорцеви со вертикални риги, еднобојна маичка на прерамки и еднобојни балетанки.

Како да го копирате летниот стил на единствената Одри Хепберн?

Класично и женствено

Дојде време за аксесоарите. Како основа за овој изглед одберете едноставен еднобоен краток фустан и привлечете внимание со аксесоарите. Искомбинирајте марама со дезен со точки, мали округли обетки, очила со мачкест облик, каиш во иста боја со марамата и голема чанта.

Како да го копирате летниот стил на единствената Одри Хепберн?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар