Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција

Основач на продуцентската куќа „Sisters and brother Mitevski“ и директорка на фестивалот „Браќа Манаки“, Лабина е вистинска дама која ја обележува македонската кинематографија. Од страна на македонските списанија избрана е за жена на годината во 2003. Иако доста млада, Лабина досега остави зад себе доста импресивни улоги, меѓу кои во филмовите: „Пред дождот“, „Како убив светец“, „Дете на војната“, „Јас сум од Титов Велес“ и други.Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганцијаОвој пат, покрај нејзината беспрекорна глума, влијанието кое го има и енергијата која ја пренесува на сцена, решивме да го анализираме нејзиниот моден стил.

Во него преовладува црната боја, најчесто во комбинација со изразени аксесоари и обувки кои разбиваат монотонија. Нејзините комбинации на еднобојни фустани со потпетици во жолта боја на пример, се секогаш добитни. Што се однесува до накитот, претпочита големи и впечатливи парчиња. Во зависност од настанот и пригодата, знае да изгледа како вистинска модна икона. Би ја окарактеризирале со авангарден стил, елегантност и ексцентричност. Што и да облече не се раководи по бледи модни трендови туку остава свој посебен белег.

Ни помалку ни повеќе, вистинска уметничка дама која располага со женственост и елеганција.Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар