14 март 2015 | Кафе пауза

Астрологијата открива колку е посветен на врската неговиот хороскопски знак

Ако се прашувавте колку тој ќе се посвети на врската, астрологијата дава одговор на тоа прашање.

9 причини поради кои братучедите ви се добри другари

Братучедите се првите другари во вашиот живот и ги задржувате засекогаш.

10 работи кои сигурно ќе се случат ако премногу го критикувате партнерот

Конструктивната и добронамерна критика е пожелна затоа што советува и информира, но ако претерате со критиките тоа може да почне да ви ги разјадува односите со другите.

Овчарски кучиња кои обожаваат да позираат пред фотоапаратот на нивниот сопственик

Двете кучиња кои доминираат на овие слики се Софи и Сара, сестри од видот англиски овчар кои живеат во Холандија.

Проблеми кои ќе ги разберат само оние кои се „трето тркало“

Доколку некогаш сте биле трето тркало, со сигурност ќе се пронајдете во следниве 11 ситуации...

Викенд книга: „Од љубов до омраза“ – Кристин Хигинс

Топла, забавна и духовита приказна во која за брзо ќе се вљубите...
Датум: 14 мар 2015
, Автор:

Водич за носење машки оксфордки

Прочитајте ги овие совети за да знаете во која ситуација за каков пар треба да се одлучите со цел да изгледате одлично.