елеганција | Кафе пауза - Part 4

Ели Сааб – безвремена елеганција

Либанскиот дизајнер Ели Сааб веќе одамна е водечко име во високата мода на Блискиот Исток, каде што неговите романтични и украсени со кристали наметки, ги привлекле принцезите во неговото ателје во Бејрут...
Датум: 03 јан 2012
, Автор:

Штикли

8-ца, 10-ка, 18-ка, 20-ка... Црни, црвени, кафени, сиви, бели, виолетови... Отворени, затворени, зимски и летни. Штикли. За некого само обувки, за некого неподносливи. За мене незаменливи.
Датум: 24 ное 2011
, Автор:

Елегантните канцеларии на „Адидас“ во Германија

Дефинитивно една од најелегантните канцелариски простории кои некогаш ќе ги видите. Може да се заклучи дека елеганцијата на нивните производи е одлично пренесена и во работниот простор.

Хеликоптер изработен во соработка со Мерцедес

Компанијата „Еурокоптер“ е виновникот кој стои зад ова импресивно дело, хеликоптерот EC145 кој е направен во соработка со автомобилскиот производител „Мерцедес“.

Јахта од соништата

Надворешниот изглед е фантастично искомбиниран, така што на дрвената основа елегантно се додадени метални и стаклени елементи. Внатрешноста наликува на луксузен хотел...
Датум: 23 окт 2010
, Автор: