Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Сите овие величествени базени поседуваат нешто кое би сакале да го почувствувате и видите со сопствени очи додека сте на оваа планета. Бидете амбициозни и мечтајте еден ден да си создадете прилика да посетите барем еден од нив. Којзнае, можеби сонот ќе ви се оствари. Во меѓувреме уживајте во овие гламурозни базени кои ќе ви ја наполнат душата.

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Хотел Mardan Palace, Анталија

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Вили Алија, Бали

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Ресорт San Alfonso del Mar, Чиле

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Хотел Springs Resort & Spa, Костарика

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

The Camrbian hotel, Швајцарија

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Хотел Hacienda Na Xamena, Шпанија

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Хотел The Grand Mauritian Resort & Spa, Остров Маврициус, Африка

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Хотел Ubud Hanging Gardens, Индонезија

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Хотел Caruso, Италија

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Ресорт Golden Triangle, Тајланд

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Ресорт Jade Mountain, Света Луција, Средна Америка

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Забавен парк Crocosaurus Cove, Австралија

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Хотел Huvafen Fushi, Малдиви

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Хотел Marina Bay Sands Resort, Сингапур

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Ресорт The Sarojin, Тајланд

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Вили и апартмани Elounda Gulf, Грција

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Хотел Capella Pedregal Resort, Meксико

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Ресорт Glenwood Hot Springs, Колорадо, САД

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Хотел Golden Nugget, Лас Вегас

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Хотел The Joule Dallas, Тексас

Базени во кои ќе посакате да се нурнете барем еднаш во животот

Хотел Amirandes Grecotel Exclusive Resort, ГрцијаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар