Кога Франкенштајн би си играл со животни

Кога Франкенштајн би си играл со животни

Човекот кој на социјалната мрежа Редит се претставува под псевдонимот Џип не е уметник, но и тоа како знае да си игра со Фотошоп. Употребувајќи го, овој дигитален Франкенштајн направил цела серија забавни фотоманипулации со кои на компјутер вкрстува различни животински видови, креирајќи некој трет вид, кој досега не сме го виделе. Серијата е насловена „Чудни животни“.Кога Франкенштајн би си играл со животниКога Франкенштајн би си играл со животниКога Франкенштајн би си играл со животниКога Франкенштајн би си играл со животниКога Франкенштајн би си играл со животниКога Франкенштајн би си играл со животниКога Франкенштајн би си играл со животниКога Франкенштајн би си играл со животниКога Франкенштајн би си играл со животниКога Франкенштајн би си играл со животниКога Франкенштајн би си играл со животниКога Франкенштајн би си играл со животниКога Франкенштајн би си играл со животниКога Франкенштајн би си играл со животниКога Франкенштајн би си играл со животни


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар