Хеликоптер изработен во соработка со Мерцедес

Компанијата „Еурокоптер“ е виновникот кој стои зад ова импресивно дело, хеликоптерот EC145 кој е направен во соработка со автомобилскиот производител „Мерцедес“. Прекрасниот модел е придвижуван од дупли турбински мотор, а во неговата луксузна кабина можат да се раскомотат 8 луѓе.
Хеликоптер изработен во соработка со МерцедесХеликоптер изработен во соработка со МерцедесКабината која е направена од дизајнерите на „Мерцедес“ е одлично средена со бели кожни столчиња за добра комоција на патниците, а големата остава, дозволува да се понесе поголем багаж со себе. Дрвените детали се забележуваат на неколку места, а таванот и подот се целосно направени од дрво. Мерцедес е вклучен и во пилотската кабина, каде што е вграден софистициран електронски систем. Хеликоптерот е достапен за продажба, па доколку сакате да си го подновите вашиот возен парк, ќе треба да издвоите 5,5 милиони американски долари.Хеликоптер изработен во соработка со МерцедесХеликоптер изработен во соработка со МерцедесХеликоптер изработен во соработка со МерцедесХеликоптер изработен во соработка со МерцедесХеликоптер изработен во соработка со МерцедесХеликоптер изработен во соработка со Мерцедес

——————————————————————————————————————————————————————-

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар