елеганција | Кафе пауза - Part 3

Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013

За колекцијата есен 2013, Ели Сааб го привлече внимание повторно со везовите и украсите, вклучувајќи камења како рубинот, смарагдот и сафирот.
Датум: 26 сеп 2013
, Автор:

Кралски хотел со поглед кон Ајфеловата кула

Погледот од вашата соба кон Ајфеловата кула и кон реката Сена, тотално ќе ве вџашат. Старовремската елеганција на собата, вкусно уредена од рацете на професионалци, совршено го отсликува градот кој лежи под неа.

Книга: „Рингишпил“ – Јелена Бачиќ Алимпиќ

„Нејзините движења се поелегантни и посуптилни од секоја нота. А нејзиното тело е синоним за страст и убавина. Елеганцијата, лирското изразување, емоциите и грациозноста се соединуваат во едно име: Ана Балит“.
Датум: 21 авг 2013
, Автор:

Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност

И овој, како и сите други модели нуди луксуз, елеганција, удобност и брзина.

Елегантна вила за луксузен одмор во Хрватска

Има три раскошни спални, три бањи и фантастичен ентериер. Импресионира со модерната елеганција и чистиот стил, а оној што ќе престојува тука, со сигурност ќе посака повторно да дојде.

Елегантен модел на патики од Адидас

Високи патики, за момци со „висок“ стил на облекување. Ви се допаѓаат?

Интересни факти за Коко Шанел

Кога зборуваме за модна револуција и уникатни идеи за пресврт во модата, мислиме на Коко Шанел!
Датум: 26 фев 2013
, Автор:

Стилот на македонската поп дива Каролина Гочева

Каролина е девојка која е секогаш претставителна, знае да носи буквално сè, од секси и женствено, до спортски и лежерно. Нејзиниот стил е препознатлив, а се темели на елеганција, убавина, женственост, но пред сè на квалитет.
Датум: 28 дек 2012
, Автор:

Малиот црн фустан низ историјата на модата

Безвремено парче облека, симбол за елеганција и вечна инспирација на модните дизајнери...

Женствениот и елегантен стил на првата дама на Америка

Доказ за вистинитоста на тврдењето дека зад секој успешен маж стои успешна жена, е сопругата на повторно избраниот американски претседател Барак Обама, Мишел Обама.
Датум: 10 ное 2012
, Автор:

9 највлијателни модни икони

Утврдувањето на тоа што најдобро прилега на физичкиот изглед , карактер , темперамент и правилниот начин на нивно носење им помогнало на одредени дами на „невин“ начин себеси да се изградат во модни икони.
Датум: 28 мар 2012
, Автор:

Чевлите на Кристијан Лубутен – сон на секоја жена

Францускиот дизајнер на чевли направи империја со своите уникатни модели, женствениот облик и ексцентричноста во боите. Црвениот ѓон на чевлите стана негов заштитен знак...
Датум: 24 јан 2012
, Автор: