Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013

Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013

Автор: Сања Стојковска


Сааб претпочита да го привлече вниманието и да расплени со  раскош, не со дизајнерските форми на колекцијата, туку со везовите и украсите. Па така, за колекцијата есен 2013, тој повторно посвети внимание на тие детали, вклучувајќи камења како рубинот, смарагдот и сафирот.

Преовладуваат црвената, кремастата, сината, темно зелената и бледо розовата боја. Секое парче од оваа колекција носи посебен шарм. Невестинскиот фустан што вообичаено се прикажува на крајот од ревиите, е само дополнување и совршен финиш за една прекрасна изведба на Сааб. Ќе ве оставиме да уживате во фотографиите и самите да го почувствувате гламурот на оваа префинета колекција. Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013 Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013 Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013 Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013 Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013 Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013 Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013 Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013 Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013 Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013 Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013 Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013 Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013 Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013 Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013 Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013Галеријата продолжува на втората страница. 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар