Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност

Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност

Пред неколку месеци на шоуто за автомобили во Њујорк за 2013 година, беше промовиран фантастичниот нов модел на „Range Rover“, наречен „Sport“. И овој, како и сите други модели нуди луксуз, елеганција, удобност и брзина.Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобностЦените за овој модел се движат од 63.500 до 93.300 американски долари, зависно од тоа за кој тип ќе се одлучите. „Range Rover Sport“ е малку поголем од претходниот модел „Evoque“, а помал од моделот „Vogue“. Направен е на алуминиумска платформа, што го прави полесен, поекономичен и поагилен.Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност Прекрасниот „Range Rover Sport“ – луксуз, елеганција и удобност


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар